عفاف و حجاب

بحث در مورد حجاب و عفاف وقتی مطرح می‏شود، برخی تصورشان این است که خوب می‏خواهد یک بحث دینی  و احکامی مطرح گردد و این بحث امروزی نیست و یا با مباحث ملی گرایی و آیین باستانی به جنگ مباحث حجاب و عفاف می‏روند.
اما با یک مقدمه بحثی را مطرح خواهیم کرد تا میزان ورود ملی گرایی در حجاب و عفاف روشن شود.
اولین تنبیه خداوند برای انسان لخت شدن بود، وقتی قرار شد  حضرت آدم و حوا در بهشت برزخی، تنبیه بشوند، لخت شدن و جالب است که آدم و حوا متوجه شدن یک حالت غیر عادی بوجود آمده، به همین دلیل به سرعت رفتند و با برگ خودشون را پوشاندند.
عفت در پوشش می‏شود حجاب، یعنی عفت داشتن در کلام و رفتار و ... هست، اما شکل پوششی عفت، همان حجاب است. ضمن اینکه  عفت مختص خانمها نیست، آقایان هم باید عفت داشته باشند، چه در کلام، چه رفتار و حتی در پوشش.
چادر یک نماد از پوشش است که یک  کلمه فارسی است، به معنای پوشش، که بعدا در اسلام از این کلمه استفاده شد. الان شما وقتی بخواهید چیزی را یا حتی خودتان را در مکانی از باد و باران و آفتاب محفوظ دارید، به چادر پناه می‏برید یا برای مخفی نگه داشتند، از چادر استفاده می‏کنید.
اگر بخواهیم معنای حجاب رو به یک زبان کاملا ساده بیان کنیم، چنین می‏گوییم که پوشش یعنی دلیل بودنت جنسیتت نباشد، که با گذشت 7 سال اوج زیبایی و طراوت جنسی، یا گذشت سن و سال، از رده خارج محسوب بشوی و دیگر برای طرف مقابل جذابیت نداشته باشی، که برخی مجبورا مدام دلشوره این موضوع را داشته باشند و مدام با هزینه سنگین سعی در به روز رسانی خود داشته باشند، که فایده چندانی ندارد، چون هر چه مصنوعی تر جذابیت  و طراوت کمتر.
چون وقتی کالا بشویم و هدف بشود استفاده جنسی از یک زن (داف) همه ما می‏دانیم که کالا بودن یعنی روزی از مد می‏افتیم و کالای جدید می‏اید.  نو که آمد به بازار،  کهنه میشه دل آزار
زن ایرانی موجود مقدس است یک کالا نیست، این را باید باور داشته باشیم که به چه قیمتی داریم خودمون رو عرضه می‏کنیم.
وقتی صحبت چند جوان در مورد یک دختر بشود اندام و ظاهر یعنی چی؟ یعنی ارزش این دختر فعلا در حد یک موتور یا ماشین است که میتواند روزی دیگر علاقه مندی وجود نداشته باشد و موتو ر و ماشین دیگری چشمش را بگیرد.
نکته دوم این که حجاب و عفاف به معنای خانه نشین شدن زن نیست، اتفاقا حجاب لازمه حضور زن در جامعه است، البته نه به معنای شاغل بودن، چون شاغل بودن درد سرهای خاص خودش را دارد، اتفاقا خانمهای خانه دار راحت تر تفریح می‏کنند تا خانمهای شاغل، به دلیل باز بودن ساعات روزانه و نداشتن مشغولیت منظم و انرژی بر.
مقوله پوشش یک مقوله چند هزار ساله است، شما کافی است نگاهی به دوران قبل از اسلام در کشور ایران بیاندازید تا ببینید پوشش چگونه در ایران طراحی و اجرا می‏شده است، در هر عرصه ای نوع پوشش چگونه بوده است.
زنان طبقات بالا می‏بایست پوشش داشته باشند به علت احترام به خودشون و عدم استفاده دیگران از چهره آنها و طبقات پایین از چنین پوششی محروم بودند به دلیل اختلاف طبقاتی و تمایل طبقات بالا برای دیدن آنها.
حجابی که امروز در مورد آن بحث می‏شود، همان پوشش تاریخی ایران است.
ما ایرانیها قبل از اسلام پوشش را داشتیم به شکلهای مختلف که جلوه ی آن در پوشاندن چهره از مردان دیگر بوده است ولو با استفاده از هر وسیله ای.
تا جایی پوشش و حجاب  درایران باستان طرح بوده که ویلدورانت میگوید به احتمال زیاد حجاب از ایران به اسلام رفته است چون منبع حجاب در خاورمیانه ایران بوده است
در دین زرتشت پوشش یک موضوع مطرح شده است مدل و شکل پوشش زنان عشایر امروزی ما باقیمانده حجاب زرتشتی است.
زنان درباری وقتی مسیری رو حرکت می‏کردند به مردم گفته می‏شد، کور شو دور شو که زن شاه می‏خواد رد بشود و اگر کسی به چهره زنان اشراف و درباری نگاه می‏کرد او را کور می‏کردند.
اما طبقات پایین چون نگاه برده و رعیت به آنها داشتند باید اجازه نگاه کردن به چهره خود را به دیگران می‏داند، در واقع یک نوع سرویس دهی جنسی،  الانم همینه فقط چون کم کم اتفاق افتاده متوجه نشدیم که دختران و زنان امروزی هم خود به خود سرویس دهی جنسی می‏دهند
لباسهای سنتی ایران رو ببینید که ربطی به اسلام ندارد، نوع پوششها را ببینید، حجاب زنان زرتشت رو ببینید.
4000 هزار سال پیش حضرت ابراهیم می‏خواست برای اسحاق زن بگیرد وقتی که ربکا اسحاق را از دور میبیند سریع در پوشش رفته و خود را می‏پوشاند.
اتفاقا اسلام آمد آزاد کرد زن را و  برخی سختیها رو برداشت، اول اینکه گفت زن میتواند در جامعه حضور داشته باشد
دوم اینکه نیاز نیست چهره خود را بپوشاند
سوم اینکه گفت مردها نگاه نکنید
امروزه برخی از مدل پوشش ها نشان از عدم اطلاع از نشانه این نوع پوشش دارد که دختر وپسر معنا و مفهوم استفاده از این نوع پوشش و شکل آرایش را ندارند.
فیلمهای تاریخی  مسیحی را ببینید تاریخ تا 100 سال گذشته را ببینید.
الان پوشش برخی از دخترها و پسرهای ما در دانشگاههای کشورمون در دانشگاه های مهم دنیا ممنوع  است،  قوانین پوشش رو ببینید در دانشگاه های دنیا
هیچ نوع سبک خاص
لباس ساده
بدون الگوی مو
دلیلشون هم این است که دانشگاه محل علم آموزی است  نه  تحریک شدن و بهم ریختن تمرکز دانشجو
کار سخته برای جوان دانشگاهی ما چون یکی از قوی ترین حسها، حس جنسی است مخصوصا در مردها که بصری هستندف یوسف هم خدا کمکش کرد
ببینیم با نوع پوشش چه حقی از دیگران ضایع میکنیم.